• Info@imenseir.com
  • 36662006 041

آنچه باید از بلیط چارتر بدانید

آسان بودن پرواز با هواپیما و زود به مقصد رسیدن باعث شده که خیلی از مسافران برای راحتی حال خود از هواپیما استفاده کنند. اگر از کسانی هستید که علاقه به سفر و گردشگری دارید و یا به دلیل شغل خود بارها در طول سال از هواپیما برای رفت و آمد به شهرهای مختلف استفاده می کنید مطمئنا انواع بلیط هواپیما را می شناسید. بلیط چارتر یکی از انواع بلیط های هواپیما است که خرید آن کمی با خرید بلیط سیستمی فرق دارد. می خواهیم در این پست کمی درباره بلیط چارتر حرف برنیم و به نکاتی اشاره کنیم که خوب است قبل از خرید این نوع بلیط آن ها را بدانید.

 

پرواز چارتر چگونه پروازی است؟

پرواز چارتری، پروازی است که در آن، آژانس های هواپیما همه‌ و یا تعدادی از صندلی های هواپیما را اجاره می کنند. این نوع پرواز، بیشتر در مسیرهای پر رفت و آمد استفاده می شود و هم تورهای گردشگری از این صندلی ها استفاده می کنند و هم بلیط آن ها به طور مستقل به مسافران فروخته می شود.

آیا پرواز چارتر می تواند ارزانتر فروخته شود؟

بله. اگر صندلی های پرواز چارتر پر نشود هزینه آن را باید آژانسی که آن پرواز را اجاره کرده بدهد به همین دلیل اگر صندلی خالی مانده باشد آژانس آن را ارزان تر می دهد تا بتواند سریع تر آن را بفروشد. در این صورت اگر خوش شانس باشید و به موقع از فروش این بلیط ها باخبر شوید پروازهای خیلی ارزانی نصیبتان می شود.

آیا بلیط چارتر را می توان پس داد؟

خیر. اگر از خرید بلیط سیستمی پشیمان شدید می توانید آن را پس دهید اما اگر بلیط چارتر گرفته باشید پشیمانی فایده ای ندارد! اگر می خواهید بلیط چارتر بگیرید باید از برنامه سفرتان کاملا مطمئن باشید چون در صورتی که سفر شما به هم بخورد نمی توانید این بلیط را پس دهید.

آیا برای هر مسیری می تواند بلیط چارتر خرید؟

معمولا برای مسیرهای شلوغ و پر رفت و آمد بلیط چارتری وجود دارد. اگر بخواهیم برای پروازهای داخلی بلیط چارتر بگیریم پرواز مشهد، کیش و اهواز بیشتر وقت ها بلیط چارتر دارند.

آیا همه بلیط های چارتر تا یک حد معتبر هستند؟

خیر. اگر چارتر کننده از آژانس های معتبر نباشد امکان این وجود دارد که مسافری که بلیط های چارتر خود را از این چارتر کننده می خرد دچار مشکلات بعدی شود. برای جلوگیری از این مشکلات مسافران باید از کانال های معتبر، بلیط چارتر تهیه کنند تا دغدغه ای بابت کنسلی و یا جعلی بودن آن نداشته باشید. با خرید بلیط از جاههای معتبر در صورت کنسلی که در موقع خیلی نادر اتفاق می افتد هزینه بلیط به مسافر برگردانده می شود.


                                                             

کانال تلگرام ما

تورهای لحظه آخری و اطلاعات گردشگری

ساعت کاری ایمن سیر پرواز

شنبه تا پنجشنبه - 9:00 - 22:00 جمعه 17:00 تا 22:00

تبریز میدان فهمیده

اتوبان پاسداران جنب لاله پارک