• Info@imenseir.com
  • 36662006 041

قدیمی ترین مکان های دنیا که باید آنها را دید

قدیمی ترین مکان های دنیا کدامند؟
سفر کوتاه به چند جای قدیمی دنیا

این دنیا پر است از بناها و مکان هایی که از گذشته برای ما به یادگار مانده است، یادگارهایی که گاهی به بزرگی یک شهر و گاهی به کوچکی یک مجسمه هستند. در این میان ، شهرهایی هستند که قدمت زیادی دارند و با توجه به گذشته شان، در سطح جهان خیلی مهم و مورد توجه هستند. این شهرها قدرت بالایی در جذب گردشگر در دنیا دارند و جاذبه های گردشگری پر قدرتی هستند که شاید گاهی مورد کم توجهی قرار گرفته اند. اگر تا انتهای مطلب با ایمن سیر همراه باشید، می توانید با آنها آشنا شده و برای سفر بعدی تان یکی از آنها را انتخاب کنید:

حلب، سوریه این شهر باستانی تمدنی ۸۰۰۰ ساله را به خود اختصاص داده است. این شهر یکی از کوچکترین مناطق باستانی جهان برای بازدید گردشگران است. این مکان در خاورمیانه واقع شده و از آثار باستانی بسیار زیبایی برخوردار است. در این شهر زیبا، قلعه ای قدیمی به چشم می خورد که با توجه به جنگ های داخلی سوریه رو به تخریب است.

شبه جزیره ی بوروپ، استرالیا موروجوگا از جمله جزایری است که با نام شبه جزیره ی بوروپ شهرت یافته است. این جزیره ی زیبا در شمال غربی استرالیا واقع شده و به عنوان یکی از قدیمی ترین مکان های استرالیا در نظر گرفته شده است. سنگ نگاره های موجود در این جزیره گواه روشنی بر این ادعا است. به عبارت دیگر، بیش از یک میلیون تصویر در این جزیره یافت شده است که قدمت آن به ۴۰۰۰۰ سال پیش اشاره دارد. ارگ اربیل ، کردستان، عراق دیواره های بلند این ارگ آن را به یکی از قدیمی ترین آثار باستانی عراق تبدیل کرده است. این ارگ بزرگ در منطقه کردنشین شمال عراق و یا همان اربیل واقع شده است. این ارگ در هزاره ی پنجم قبل از میلاد مسیح ساخته شده و نام آن در جدیدترین سایت های یونسکو (سال ۲۰۱۴) به ثبت رسیده است. تپه گوبکلی، ترکیه تپه ی گوبگلی، در آغاز هزاره ی دهم قبل از میلاد مسیح ساخته شده و تداعی گر بهشتی زیبا بر روی زمین است. در این منطقه لوح های بسیاری به چشم می خورد که گیاهان و حیوانات بسیار عجیب و غریبی را به تصویر کشیده اند. این معبد باستانی در صحرایی بزرگ واقع شده و سبک ساخت از کتاب مقدس عدن الهام گرفته شده است. در این منطقه، پیکره های انسان های قدیمی بسیار به چشم می خورد.

Gobekli Tepe
Quarry Klaus Schmidt and Charles Mann

غار ال کاستیلو، اسپانیا قدیمی ترین نقاشی های دنیا در غار بزرگی یافت شده اند که در شمال اسپانیا (کانتابریا) قرار دارد. قدمت این تصاویر به بیش از ۴۰۰۰۰ سال اشاره دارد. دست های بسیاری بر روی دیواره این غار طراحی شده است. به نظر می رسد که انسان های باستان دست خود را بر روی دیوار قرار داده و با قرار دادن قلمو در دهان، به طراحی دست خود پرداخته اند.

غار پوتوک، اسلوونی مردم کرومانیون ( اولین آناتومی بدن انسان) از جمله افرادی به شمار می روند که به این غار پناه آورده و در آن زندگی کرده اند. این غار در اروپای مرکزی واقع شده و طول آن به بیش از ۲۳۰۰۰ فوت (۷۰۱۰ متر) می رسد. جنس این غار از سنگ آهک و قدمت آن بیش از ۳۶۰۰۰ سال است.جریکو، اسرائیل همان طور که می دانید دیوارهای جریکو فرو ریخته، و خرابه های آن به یکی از مهم ترین مکان های توریستی برای سفر در  دنیا تبدیل شده است. قدمت این مکان تاریخی به ۱۱۰۰۰ سال پیش بازمی گردد. کوه وسوسه در نزدیکی جریکو واقع شده است. طبق گفته های قدیمی، حضرت عیسی در این کوه توسط شیطان وسوسه شده است.غار لاسکو، فرانسه در این غار بیش از ۲۰۰۰ تصویر از اسب، گاو، گربه، پرندگان، و شکارچیان انسانی رنگ آمیزی شده است که قدمت آن به بیش از ۱۷۰۰۰ سال بر می گردد. این غار بزرگ در جنوب غربی فرانسه واقع شده است. همان طور که می دانید، کشف این غار در سال ۱۹۴۰ صورت پذیرفت. بازدید عمومی از این غار برای مردم عادی ممنوع است اما ماکتی از آن ساخته شده و به معرض نمایش در آمده است.

عبادتگاه های جگانتیا، مالت عبادتگاه های باستانی جگانتیا ۳۶۰۰ سال قبل از میلاد و در جزیره گزو (در مالت) ساخته شده اند. این عبادتگاه ها یکی از قدیمی ترین عبادتگاه های سنگی در جهان هستند. طبق افسانه های قدیمی، این دسته از عبادتگاه ها به الهه ی مادر و خدای خوبی ها اختصاص داده شده است. تپه سکورا، اسکاتلند تپه ی سکورا از جمله مکان های قدیمی است در ۵۰۰۰ سال پیش ساخته شد. این شهر نوسنگی در یکی بزرگترین جزایر، مجمع الجزایر اورکنی واقع شده است. در سال ۱۸۵۰، وقوع طوفان قوی منجر به کشف این منطقه گردید. سقف های سنگی، سازه تشریفاتی، و حتی وسایل قدیمی بسیاری در این منطقه یافت گردید.

کانال تلگرام ما

تورهای لحظه آخری و اطلاعات گردشگری

ساعت کاری ایمن سیر پرواز

شنبه تا پنجشنبه - 9:00 - 22:00 جمعه 17:00 تا 22:00

تبریز میدان فهمیده

اتوبان پاسداران جنب لاله پارک